neljapäev, 2. oktoober 2014

Moov in action

Kõigepealt viskan kivi bloggeri kapsaaeda. Õppisin hard-way, et kui olemasolevat postitust mobiilis redigeerida, siis lendab kogu tekst vastu taevast. Tänud!

Esimene test

Proovisin eile õhtul esimest korda Moov'i. Trenni alustades on valikuid 4: kiire tervisekõnd, jooksu efektiivsus, intervalltreening ja vastupidavus. Esimesel juhul on eesmärk tõsta mõõdukalt pulssi ja tempot (Brisk Walking), teisel kerge ja lühike samm (Running Efficiency), kolmandal maksimaalne pingutus (Sprint Interval) ning viimasel siis kiiruslik vastupidavus (Speed Endurance). Seadsin endale eesmärgiks kadentsi suurendamise.

Edasi on võimalik valida trenni tase: Level. Nagu ikka äpiga treenides on tunne, nagu mängiks arvutimängu. Tädi räägib kõigepealt pika jutu selle trenni eesmärgist ning annb siis 2 minutit aega ennast kergelt soojaks võimelda või sörkida.

Siis läheb töö lahti. Trenn on jagatud intervallideks. Level 1 Running Efficiency valiku korral võrdub kadentsiga 160 ja 3 minutiste intervallidega üle 30 sekundise pausi. Intervalli ajal juhendab äpp küllaltki aktiivselt. Kui oled õiges tsoonis, siis annab sellest helisignaaliga märku, kiidab takka ja tuletab aeg-ajalt meelde, et tuleb lõdvestuda, pea tuleb hoida püsti ja selg sirge. Ühesõnaga sellised üldised jooksutehnikat parandavad soovitused.

Kui oled tsoonist väljas, siis on tehisintellekt pisut endast väljas ning muutub kiirelt väga tüütuks. Nii ca iga 10 sekundi tagant ütleb ta (kerge ohkega), et sinu eesmärk on näiteks 8 minutit kilomeeter aga sa jooksed hetkel 6 min/km ning hoiatab, et selline kihutamine võib ära väsitada. Järgneb soovitus  rahulikult võtta, sest see aitab energiat säästa.

Esimene kogemus on üldiselt positiivne. Usun, et just ühtlase kadentsi või tempo treenimisel võib sellest vidinast kasu olla. Alternatiiv on stopperiga raja ääres aega võttev treener aga viimast mul üldjuhul kuskilt võtta ei ole.

Moov ei ole kindlasti igas trennis kasutamiseks mõeldud. Selleks on ta liiga tüütu. Pigem on tast abi kord nädalas ühes konkreetsele eesmärgile keskendunud trennis.


Info, mida Moov salvestab:


Päris elus näeb ta välja selline:


2 kommentaari:

  1. Reklaamis lubati sellist mac'iliku disainiga imevidinat, aga sul jala küljes selline vana püksirihm või nii. :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. See on pigem fotograafi viga. Proovin nädalavahetusel parema tehnikaga heas valguses uuesti.

      Kustuta