esmaspäev, 16. veebruar 2015

Withings Activité review

Eile jõudsid Eestisse esimesed uued Withings Activité nutikellad ja sain ühe sellise endale testimiseks.

Alustame kõige olulisemast - see on vaieldamatult kõige ilusam igapäevane nutividin mis hetkel saadaval on. Ilma igasuguse kahtluseta. Võite selles ise veenduda. Ja kinnitan, et elusuuruses on see täpselt sama ilus kui pildi peal.


Karbist välja


Karbist välja võttes oli väike üllatus see, et kella patarei, mis on üsna tavaline spordividinates kasutatav CR2025 lapik 3V patakas, oli tühi. Paberite järgi peaks see kellas vastu pidama 8 kuud, karbis tehasest kasutajani aga mitte!

Samas selgus ka kohe, et selle vahetamine on tõesti lihtne - kaasas oleva tooliga kellal kaan maha ja uus, ka karbis kaasas olev, asenduspatakas sisse.

Karbis ringi vaadates on lisaks kellale ja juba mainitud teisele patareile kaasas tööriist kella avamiseks ning resettimiseks, 2 rihma: pruun nahkrihm viisakama riietuse juurde ja hall silikoon sportlikuma outfiti tarvis.

Rihma vahetus on tehtud lihtsaks. Seda saab teha rihma all olevate nupukeste abil ilma tööriistata. Nii võib seda tõesti reaalselt 2x päevas vajadusel ka teha.

Kell on, kas nutti ka on?


Kella "paaritamisel" iPhonega läheb esimesel katsel midagi nihu. Ei saagi täpselt aru mis, aga alustan otsast peale. Teisel katsel toimib kõik nagu õlitatult. Vajutad kella all olevat nuppu ja avad iPhones Withingsi äpi. Kell ilmub äppi ja algab kella firmware uuendamine.


Kui uus tarkvara peal, siis tahab kell veel kalibreerimist. Selleks on vaja osutid äpi juhendamisel õigesse asendisse lohistada. See tehtud on kell põhimõtteliselt kasutamiseks valmis.

Esimene lahe nutifeatuur ilmneb selles, et kell paneb ennast telefoni kella järgi ise õigeks. Kuna telefoni kell võetakse võrgust ja võrgu kell omakorda aatomikella pealt, siis kella täpsuses küsimust olla ei saa. Samas ei saa seda meelega 5 minutit ette keerata, nagu paljud teevad, et mitte kunagi hiljaks jääda.

Teine, mitte nii lahe feature on see, et hetkel on inimese päevane liikumise "norm" nö. sotsialistlik - kõigile ühepalju. See on 10'000 sammu ja äpis seda muuta ei saa. Ole sa rauk või tippsportlane, vahet pole. Loodan, et see saab järgmises versioonis parandatud ning oma eesmärki saab hakata ise seadistama.

Kas ma juba ütlesin, et kell on ilus? Aa, ok, siis sellega selge, sest kell on tõesti ilus:)

Kell oskab näidata sisuliselt 3 asja:
  • Kellaaega, mis ei ole kuigi nutikas.
  • Progressi, kaugel sa oma 10'000 sammu tegemisega päevas oled. Seda näitab väiksem sinine seier (heledal mudelil, saadaval on ka must). Päris nutikas, kuigi vajab veel täiendamist.
  • Kellale 2x koputades näitab kell seadistatud äratuse aega. Lahe, kuidas seierid mööda kella ringi kimavad aga kas ka nutikas? Lisaks ka seda, et testimisel umbes 80% kordadest see koputamine ei tööta.

Mida ta veel teeb?

Sisuliselt on tegemist 24/7 kasutamiseks mõeldud aktiivsusmonitoriga. See jälgib Sinu liikumist, mõõdab samme ja läbitud vahemaad, märtsis on lubatud uuendust, mis mõõdab automaatselt ka vahemaad ujudes, ning basseinipikkuseid - enam ei pea ujudes meeles pidama, mitu otsa sa ujunud oled. Kõik see toimub automaatselt, ilma ühtegi nuppu vajutamata. Kui töötab, sest kõiki teisi bugisid arvestades ma selle peale enam mürki ei võtaks.

Kõik andmed salvestatakse iPhone äppi (arenduses on ka Androidi äpp), sealt saad jälgida oma progressi et teha siis vastavaid korrektuure oma elustiilis.


Lastehaigused


Usun, et need saavad järgmistes versioonides ravitud, aga hetkel on esimese kasutuspäeva järel sellised tähelepanekud:
  • Päriselt ka magasin öösel oma voodis, kell aga arvab, et ma ei ole viimase 7 päeva jooksul sõba silmale saanud - ei ole ainult sünkimise probleem, ka peale andmete edukat sünkimist (peale pikka jukerdamist) ei ole unetsüklite kohta ikka mingit infot.
  • Äratus on liiga staatiline - ma ei taha iga päev kell 7 tõusta. Vähemalt tööpäevade ja nädalavahetuse vahel võiks osata vahet teha.
  • Äratust ei saa suspendida või vaigistada. Kell vibreerib käe peal mingi kindla aja ja that's it. Selle ajaga sa PEAD üles tõusma.
  • Sünkimine on ka kahtlane, ilmselt tuleb siin lõivu maksta kella patarei pikale kestvusele, mistõttu andmeid süngitakse kellast iPhoni nii vähe ja nii harva kui võimalik. Seega ei ole äppi avades Sul seal mitte kunagi värskeid andmeid, vaid neid tuleb alles kellast üle meelitama hakata. Justnimelt "meelitama", sest sünkimine lihtsalt ei taha töötada.
  • Aga kas ma ütlesin, et kell on ilus? :)

Withings kõrvuti Polar V800-ga

Tegemist on küll esmapilgul täiesti erinevate toodetega aga samas ka natuke sarnastega, sest mõlemad on mõeldud igapäevaseks 24/7 kasutamiseks ning oma üldise aktiivsuse ning une jälgimiseks. Seega paneme joonele.

Kuna nädalavahetusel oli tulemas Tartu Maraton, siis otsustasin kellad väikesele väljasõidule viia. Tulemused on siin. Päevane liikumisnorm on mõlemal seadmel 10'000 sammu. Polar luges kokku 1253% päevasest normist, Withings oli peale maratoni läbimist alles 96-97% juures, öeldes justkui, et oled natuke liigutanud küll, aga see ei ole ikka veel piisav:) Erinevus kahe seadme vahel seega väga suur.

Kilomeetreid on Withings Activité kokku lugenud täpselt 3x vähem, kui neid maratonil tegelikult oli, päevane kalorikulu erineb Polari mõõtmistest enam kui 2x. Jah, Withings ei ole suusatamise jaoks mõeldud aga igapäevase aktiivsusmonitorina eeldaks seadmelt siiski suuremat täpsust. Sest sama hakkab ju puudutama rattasõitu, rullitamist, lumelauda ja mida iganes muud aktiviteeti, mida ma harrastan - neid Withings liikumiseks ei pea või siis on mõõtmise täpsusklass selline, et nende andmetega pole midagi peale hakata.

Kas ma ostaks endale Activité?


Ausalt? Ei ostaks. Sest olgu kuidas selle funktsionaalsuse ja iluga on, siis üks asi on prantslastel küll täiesti puusse läinud. Ja see on toote hinnastamine. 399€ selle toote eest on palju mis palju, selle eest saab mõne kuu pärast Apple Watchi või iWatchi, kes kuidas seda nimetab, kuigi ametlik nimi on esimene. Ja selle raha eest tahaks enamat, kui lihtsalt ilus asi bugise tarkvaraga. Sest just viimane eristab kella nutikellast ja Withings vajab va nutikust kuhjaga juurde. 

Ilmselt on nad sellest ise ka aru saanud ja teinud valmis odavama Activité Pop. See peaks tulema 2x odavam kui Activité ja see võib juba poindiga produkt olla, kui funktsionaalsust ei kärbita.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar