esmaspäev, 15. detsember 2014

Suusahüpped - keelatud!

Oktoobri lõpus sai minust rullsuusa omanik. Esimeseks suusaks valisin A&T Spordi tohutust valikust Vauhti T710 Classicu. Valida oleks saanud ka carbon mudel, aga otsustasin võtta lollikindlama alumiiniumi. Kolmas valik oleks olnud suusk kuskilt mujalt osta.

Sõitnud olen selle napi 1,5 kuuga pisut üle 400 km. Laupäeval sõitma minnes tuli meenutada vana ütlust, et: "Jõud on taga" ütles karu, kui suvel suusatas. Aga minutiga sai selgeks, et ma ei ole karu ja kinniste laagritega suusaga kaugele ei sõida.

Täna käisin hoolduses. Selgus 2 asja: kõigepealt see, et laager oli lihtsalt kinni roostetanud. Seda tegelikult hetkega, sest olen ju sõitnud 2-3 korda nädalas, suusad alati pärast ära loputanud ja tuppa sooja kuivama tõstnud. Teine ja suurem üllatus oli aga see, et ühe suusa raam oli kõver. See pidi juhtuma siis, kui midagi ekstreemset toimub. Enamasti pidi see äärekividega seotud olema;)

Veel loeti mulle sõnad peale, et mitte mingil juhul ei tohi suusaga hüpata ega klassika suusaga vabatehnikas sõita. Teist ma teinud ei ole, aga no kuidas sa nendest äärekividest üles-alla saad? Jääd seisma ja astud? Jube palju aega läheb. Parem on enne hoogu võtta ja ... Aga no sellega on siis nüüd kõik.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar