teisipäev, 30. september 2014

Polar V800 review

Mitu huvilist küsis eelmise postituse järel uue Polari V800 kohta. Ma vastan, et see on minu 4 Polari toode. Tuleb välja, et olen sellele tootjale olnud lojaalne kasutaja juba rohekm kui 10 aastat. Alustades algusest on minu ajalugu Polariga kulgenud selliselt:

S520

Polar S520 on vana hea suure punase nupuga kolakas ammusest ajast. Nagu tank, töötab tänaseni. Sellel on veel analoog pulsivöö, nii et see töötab ka ujudes. Mudel ise on rattale mõeldud, minul oli see kasutuses kõikidel aladel - jooks, suusatamine, ratas, ujumine. Heldimusega võin meenutada aegu, kus sai sellest trennifaile üle SonicLink nimelise nikerdise arvutisse tõmmatud. Kõik pidid toas tasa olema, sest muidu läks sessioon kella ja arvuti vahel lörri. Mälu on kellal täpselt 1 trenni jagu, klahvilukku pole. Nagu punast nuppu kogemata puutud, nii oled oma viimasest trennist ilma.

Plussid. Rihm oli piisavalt pikk, et ka talvel ümber pika varrukaga riiete dressi peale ulatuda. Miks see on oluline - loe järgmise kella kohta.



RS800

RS800 kolis sisse siis, kui ma hakkasin aina enam jooksu poole kaldu minema. GPS kellad ei olnud sel ajal veel teema. Garmini Forerunner oli, aga mitte eriti tõsiselt võetav. Nii langes valik spets jooksumudelile Polar RS800SD, mis tuli komplektis koos pulsivöö ja jooksuanduriga. Viimane oli juba see "pisike" digitaalne, mis ei seganud jooksmist ja ei kadunud esimese korraga metsas ära. Patarei pidas ka normaalselt, st. mitu kuud vastu.

Muidu soliidne spordikell, millel on aga paar disainiviga. Esiteks nupud, mida on kehva vajutada ja mis ei taha igast asendist töötada. Nii avastad millalgi tund hiljem, et trenn ikka käib, kuigi sa tead, et sa vajutasid kella kinni. Ning muidugi täiesti ebaõnnestunud rihm, mida mina olen saanud Mefos vahetamas käia ... me ei mäletagi mitu korda. Rohkem kui 5. Seni on seda tasuta ja garantiikorras tehtud. Läheb lihtsalt pooleks. Rihm on ka liiga lühike, mistõttu ei ulatu see hästi ümber käe riiete peale.


H7

Järgmisena kolis sisse Polar H7 pulsivöö. Esimene, mille Bluetooth 4 low energy ühendus toimis iPhonega muretult. Töö ja lollikindel, nagu Polar muiste. Kasutasin seda kombot aktiivselt koos Endomondo äpiga kuni V800 saabumiseni. Sest oma uut iPhone 5 Plusi ma ju trenni kaasa ei võta ;)


V800

Uusim gadget. GPS pulsikell ja 24/7 aktiivsusmonitor - kõik ühes. Polar V800 - pulsikellana on see väga hea toode. Kõik on läbi mõeldud ja töötab, lastehaiguseid ei ole. Nupud konkreetsed ja mõnusa käiguga, selge displei ning kõik displei vaated on enda maitse järgi konfitavad. Rihm ON piisavalt pikk:) Kell sobib nii multispordi jaoks kui ka triatloniks. Sellel saab poole trenni pealt spordiala vahetada, ta oskab arvestada vahetusalas oldud aega jne.

Pulsivöö on digitaalne, kuid see töötab ka ujudes. Trennid saab endale enne arvutis valmis konfida ja kella tõsta. Kõikide spordialade lõikes saab kella igati oma käe järgi ümber kujundada. Kellal on olemas lennurežiim(!), ta teeb Poalrile omaseid teste, äratab kandja hommikul vaikse värinaga ja mida kõike veel.

24/7 aktiivsusmonitor, a la Polar Loop'i (sarnane FitBiti ja Jawbone UP'iga), on kella sisse ehitatud. Mõõdab samme, unetsükleid ja üleüldist päevast aktiivsust. Oskab viimast infot ka taastumise arvutamisel arvesse võtta.

Kella aku kestab soliidsed nädal aega isegi siis, kui seda iga päev GPS-iga piinata. Kõlab liiga hästi?


Mitte nii kiiresti.

Põhiline V800 ja laiemalt Polari probleem täna on ühilduvus. Kas sa kujutad ette, et 450€ gadget toetab ainult 1 poolpidust äppi?

Andmete laadimiseks kellast on 2 võimalust:
  • USB kaabel + Polar FlowSync aplikatsioon + Polar Flow veebirakendus (õnneks töötab ka Mac'iga), nii down- kui uplink.
  • Polar Flow app iPhones üle bluetoothi, kusjuures ühenduse pead sa aktiveerima kellal manuaalselt, ainult downlink (andmete kellast äppi laadimiseks, mitte vastupidi)

Selle tulemusel jõuavad sinu treeningandmed ainult Polar Flow äppi (ja veebirakendusse). Kui sa tahad kasutada Polari enda ägedamat PolarPersonalTrainer.com'i, siis seda sa teha ei saa. Endomondot sa ka kasutada ei saa, sest V800 ei ühildu mitte ühegi teise äpiga. Võta Flow või ära võta mitte midagi.

Minul tekkis disconnect selle koha peal, kus ma sain aru, et ka Polari oma keskkonnad omavahel ei räägi. Neil on olemas ka mingi Polar WebSync, mis on plugin kellast andmete polarpersonaltrainerisse importimiseks aga see ei toeta jälle V800 kella.

Kirjutasin siis neile küsimusega, et kuidas ma kasutan 2 Polari (justkui) Pro toodet omavahel koos? Et mul on V800 ja tahan treeningplaane koostada polarpersonaltrainer.com peal. Vastuse sain ilmselt standartse:

At the moment it is not possible to transfer training data created with other Polar products from polarpersonaltrainer.com or ProTrainer 5 to Polar Flow.

Ah jaa, neil on olemas ka Polar ProTrainer 5, mida nad aastast 2008 ei ole suutnud Mac'i peale teha. Nagu näha, siis ka see ei vaheta andmeid ühegi teise Polari keskkonnaga. Ning siis on neil veel ka lisaks Polar Beat äpp iPhonele, mis töötab koos H7 pulsivööga. Kokku seega 6 erinevat softi, millest ükski õieti ei tööta. Või teisiti öeldes, igaüks teeb kitsalt mingit oma asja, kuid terviklik nägemus puudub.

Selle pärast tekkis mul paari päevaga tunne, nagu oleks ma beetatester, mitte värske ägeda gadgeti omanik.

Kirjutasin neile uuesti oma kogemusest ja tegin ettepaneku, et nad võiks oma tooteid ja teenuseid kuidagi kokku tõmmata selliselt, et nad kõigepealt ise aru saaks, mis keskkond on mille jaoks ja teha kuidagi nii, et Polari enda vidinad ikka Polari asjadega koos töötaks. See oleks juba pool võitu. Edasi võiks mõelda natuke ka Polari maailmast väljapoole ühilduvuse peale. See kiri läks ilmselt devnulli. Vastus tuli ka, aga mitte eriti lootustandev:

Thank you for your email to Polar customer support. We are currently experiencing large number of contacts. We have assigned extra personnel and we will do our best to respond to your inquiry as soon as possible. 


Soovitus

Kell on hea. Ausalt, mul ei ole ühtegi paha sõna öelda V800 raua kohta. Kui sa eelpool toodud softiporno ära kannatad ja oled valmis ootama, kuni Polar selle rägastiku kuidagi lahti harutab, või kui sa ei ole andmete sünkimisest üldse huvitatud ja pead treeningpäevikut endiselt ruudulises kaustikus või excelis, siis on V800 igati hea valik. (Ja see on IM'i poodides saadaval;))

Kui ühilduvus on oluline, siis vaata parem Garmini poole.

Update:

Rynno vihje peale. Tõesti, täna on võimalik selline töövoog andmete Endomondosse saamiseks. Kas see on igapäevaselt kasutatav või mitte, otsustage ise:
  1. Kõigepealt on vaja sünkida V800 telefoniga
  2. Edasi logida sisse arvutis flow.polar.com
  3. Siis pead tegema 4 klikki: Diary > Trenn > Export Session > Export Training
  4. Siis logid sisse endomondo.com'i
  5. Klikid Add Workout > From File > valid arvutist faili ja voilaa
Endomondosse importida saab mitu faili korraga, Flow'st exportida tuleb neid ükshaaval.



4 kommentaari:

  1. Mina uploadin ilusti Polar v800 andmed juba augusti algusest Endomondosse, no problems :D otse ühendust jah pole, aga seal on vajalik koostöö ka teiste rakenduste poolest.
    ja treeninguid saad ju samamoodi valmis progeda, kui polarpersonaltraineri lehel. ja personaltraineri võimalused olid väiksemad selles suhtes kohati isegi aga suht sarnane muidu.

    Ka ca 8-9aastat Polari erinevate mudelite kasutaja olnud :D
    täpseid mudeleid ei mäletagi enam - 625, 800sd+GPS, V800 ja alguses oli veel mingi mudel, mida enam ei mäleta :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Rynno, nagu üks V800 kasutaja teisele - kuidas sa seda teed?

      Kustuta
    2. kui mõtled andmeid endomondosse, siis lihtsalt vajutan export nuppu treeningu all flow veebis, salvestan arvutisse ja endomondos (võis travas või fetcheveryone-s) valin add workout, tcx faili ja woilaa ongi olemas :D
      päris alguses oli kasutusel bipolar rakendus, mis ise tekitas Polar treeningfailid (tegelt kasutan eda siiani, kuna on mugavam ja kiirem :D aga kui selle olen unustanud kodus käivitada, siis flow veebikaudu saab tööl ikka andmed välja exportida, et endomondos sisse importida)

      Kustuta
  2. Ma otsustasin katsetada Garmin Fenix-it. Esmakogemus. hetkekiiruse reageerimise pikk viide on seni tuvastatud ainuke miinus. Muu tundub toimivat täiuslikult. Kuu möödudes teen kokkuvõtte

    VastaKustuta